O nas

1-dsc01676Jolanta Stopka – polska dziennikarka i fotoreporterka, politolog. Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego i Universite Sorbonne Nouvelle w Paryżu.

Pracowała etatowo w „Gazecie Wrocławskiej”, „Nowinach Jeleniogórskich”, „Tygodniku Zamojskim”, „Ziemi Gorzowskiej” i „Gazecie Wojewódzkiej Nowe Łużyce”. Jako free lancer współpracowała m.in. z redakcjami „Sprawy   i Ludzie”, „Poznaniak”, „Superexpress”, „Cogito”, „Kulisy”, „Kurier Galicyjski”, „Dziennik Kijowski”.

W latach 2002 – 2015 redaktor naczelna www.Bo!Tutaj

Uczestniczyła w wielu ważnych wydarzeniach w Polsce i Europie. W 1989 r. relacjonowała strajki chłopskie w Piaskach koło Zamościa, w 1997 r. powódz 1000-lecia na Dolnym Śląsku, w 2001 r. pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Lwowa na Ukrainie, w 2009 r. uczestniczyła w pogrzebie Konstytucyjnego Prezydenta II Rzeczypospolitej Juliusza Nowiny Sokolnickiego w Kałkowie Godowie, w 2012 r. dokumentowała i uczestniczyła w XII Międzynarodowym Motocyklowym Rajdzie Katyńskim. Od 2011 r. bierze udział w Polsko Ukraińskim Wędrującym Festiwalu Filmowym Bo! i jest w jego Radzie Programowej.

Jest autorką dwóch wystaw fotograficznych: „I co dalej? – Tropami Rzeczypospolitej Trojga Narodów Pawła Jasienicy” oraz „Lekcja patriotyzmu”, które prezentowane były podczas Festiwali Bo! na Ukrainie w Łucku, Lwowie, Kijowie, Żytomierzu i Tarnopolu a także w Polsce w Krakowie (Pałac Sztuki Towarzystwa Sztuk Pięknych) oraz w Lubaniu, Karpaczu i Jeleniej Górze.

Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.  W 2012 r. przystąpiła do Kongresu Mediów Niezależnych.